Campionat d’Espanya de Botxes

Aquest cap de setmana, a l’illa de Fuerteventura, s’ha disputat el Campionat d’Espanya de Botxes Individual en categoria femenina, i en dobletes en categoria masculina.

També s’ha disputat la Fase Final del Campionat d’Espanya de Tir de Precisió.

En Categoria Femenina destacar la jugadora Cristina Soler del Club Botxes Canet de Mar que novament s’ha proclamat Campiona d’Espanya, revalidant el títol un any més , que ja suma 13 anys consecutius aconseguint aquest guardó. La jugadora gironina Susana Bautista ha quedat en segona posició, realitzant les dues jugadores catalanes una gran exhibició a la final. En tir de Precisió, es va disputar la final a 4, on Susana va alçar-se amb la plata i Cristina amb el Bronze. L’or de la competició va ser per la jugadora tinerfenya Cathaysa Garcia, proclamant-se per primer cop Campiona d’Espanya.

En Categoria Masculina els jugadors catalans Jordi Martin i Josep Alapont van alçar-se amb el títol de CAMPIONS D’ESPANYA, equip que va anar de menys a més… fent una gran exhibició a la final.

Destacar el record d’Espanya de Tir de Precisió amb 32 punts de Daniel Guillen, record que tenia ell mateix amb 28 punts desde el 2019

Classificació General

Classificacions del Campionat de Catalunya dobletes

Ja hem finalitzat el Campionat de Catalunya en dobletes , en les categories Masculina, Femenina, Juvenil i així com també en categoría autonómica.
Gairebé un total de 900 dobletes s’han donat cita en aquesta competició per aconseguir una plaça pèl Campionat d’Espanya que es disputarà a Madrid a principis de Setembre.

Després de varies setmanes, aquests són els resultats:

Classificació 1ª Masculina:

PRAT C. P. SERGI RODRIGUEZ , JOSE CAMBRA
LAS TORRES-RUBI U.P. FRANCISCO JAVIER FLORES, VICTOR GARCIA , JOAQUIN MEDINA S
SALOU JOSE MARIA RAMOS, PEDRO SANTANA
C.P. SEU DE LLEIDA JORDI TRILLO, JOSE CRUZ

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació 2ª Masculina:

SANTS C. P. JORGE MOYA, RAUL ELIPE
TRINITAT NOVA C. P. LUIS FUENTES , ADRIA GARCIA
SANTS C. P. ALEIX MACIAS, RAUL MONTES RUIZ
SANTS C. P. IVAN ALCANTARA , ORIOL FONT PAREDES

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació Femení Autonòmica:

ACER OLESA C. P. ROCIO MOLINA , MONICA FERNANDEZ
SANT CUGAT ATLETIC C.P. MARIA DOLORES TRASIERRA , MARIA FLOR SANTISO
ELS AMICS DE GRACIA C. P. MATILDE FIGUERAS , CRISTINA CONTEL
MOLINS DE REI C. P. EVA MAYMO , MONTSERRAT MAYMO

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació Femení Homologada:

SANTA COLOMA C. P. MARIA JOSE DIAZ , LAIA POMARES , JOSEFINA GUTIERREZ
RAPID-BOSCO C.D. AINOA GUARDIOLA ,YAIZA GUARDIOLA , CRISTINA MEDINA
SANTA COLOMA C. P. MARIA CARMEN VICENTE , REGINA VICENTE
ESTRELLA DE MAR C. P. CAROLINA JIMENEZ , SONIA SANCHEZ

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació Masculina Autonòmica:

PERPETUENC C. P. ANTONIO DIAZ , ALEJANDRO DIAZ
SANT VICENÇ LA GUARDIA C.P. DANIEL GARCIA , RAFAEL JURADO ,TOMAS GARCIA
POBLE SEC C. P. DIEGO CARNIAGO, JAIME CEBRIAN
SANT SADURNI DE MONTORNES C.P. RAUL BURGOS , RODOLFO BORRAS

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació Juvenil:

CARPI C. P. JUAN RIERA , ANTONIO RIERA , HUGO FERNANDEZ
ASOCIACION DE PETANCA FATIMA 2013 RAUL SANCHEZ , ADRIAN HERNANDEZ
GRAN VIA C. P. MANEL LUQUE , POL PEREZ , ALBERT TABERA
SANTS C. P. POL RODRIGUEZ , IZAN GALLARDO

Consulta aquí la classificació general aquí

ACORD DE COL·LABORACIÓ ENTRE LA FCP I EL LABORATORI ECHEVARNE

La Federació Catalana de Petanca i el Laboratori Echevarne (https://laboratorioechevarne.com/) han signat un acord de col·laboració que permetrà a tots els nostres federats gaudir d’un descompte del 10% pels serveis clínics que proporciona el mateix Laboratori. Per altra banda, tots els nostres esportistes classificats per disputar qualsevol Campionat d’Espanya, així com també que hagin estat convocats per la Selecció Catalana de Petanca, hauran de passar el control antidopatge al Laboratori Echevarne. En aquests casos, caldrà que els controls antidopatge siguin realitzats abans de disputar els Campionats i les Competicions oficials.

SELECCIÓ CATALANA MASCULINA

 Des de la direcció tècnica de la Federació Catalana de Petanca ens complau informar que els jugadors seleccionats que participaràn al Campionat d’Espanya de Lliga de Comunitats a celebrar-se del 22 al 24 d’Abril a Palma de Mallorca són :
👉 JOSE LUIS DELGADO DIAZ
👉 IGNACIO EGEA MUÑOZ
👉 JOSE CAMBRA PLA
👉 SERGI RODRIGUEZ BOIXADER
👉 JOSE MARIA MERCADO CAZORLA
👉 FRANCISCO GONZALEZ SORROCHE
Molta sort ‼️

Jugadores seleccionades participants al Campionat d’Espanya de Lliga de Comunitats

Des de la direcció tècnica de la Federació Catalana de Petanca ens complau informar que les jugadores seleccionades que participaràn al Campionat d’Espanya de Lliga de Comunitats a celebrar-se del 22 al 24 d’Abril a Palma de Mallorca són :

MARIA ÀNGELES REGUANT HERNÁNDEZ
MARÍA JOSÉ DIAZ GUTIÉRREZ
MIRIAM HERNÁNDEZ ÁLVAREZ
AZAHARA PRIEGO CUBERO
JUDIT RENAU ÁLVAREZ
MARIA ARTACHO SÁNCHEZ

Classsificacions del Campionat de Catalunya Individual

El passat diumenge va finalitzar el Campionat de Catalunya Individual en categoria Homologada  Masculina, femenina, juvenil i autonómica. En aquesta competició s´han donat cita un total de 800 jugadors i jugadores de tota CATALUNYA que durant varies setmanes en diverses eliminatòries han lluitat per aconseguir el preciós títol.

Destacar que en la categoría masculina homologada , la Unió Petanca Las Torres de Rubí va dominar la categoría,  en un fet históric , ja que dels sis primers , cinc jugadors pertanyen aquest club. En  categoría Masculina HOMOLAGADA es va proclamar CAMPIÓ DE CATALUNYA el jugador Jose Luis Delgado de Unió Petanca Las Torres de Rubí, en categoría Femenina es va prolamar CAMPIONA DE CATALUNYA la jugadora del Polinyà M.Angels Reguant, en categoría Juvenil es va proclamar CAMPIÓ DE CATALUNYA el jugador del Gran Via Manel Luque  i per finalitzar en categoría autonómica es va proclamar CAMPIÓ el jugador del Barri San Juan Bautista  Manuel Flores.

Classificació Masculina Homologada:

LAS TORRES-RUBI U.P.   JOSE LUIS DELGADO D
LAS TORRES-RUBI U.P.  IGNACIO EGEAZ
LAS TORRES-RUBI U.P.  JUAN RODRIGUEZ
POBLA MONTORNÉS  SANTIAGO TABERA

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació Femenina Homologada:

POLINYA C.P.  MARIA ANGELES REGUANT
GRAN VIA C. P.  MONTSERRAT CARRILLO
GRAN VIA C. P.  ROSA PERANCHO
SANTA COLOMA C. P.  MARIA CARMEN VICENTE

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació Juvenil:

GRAN VIA C. P.  MANEL LUQUE
COMARRUGA  DANIEL GRAU DE
MONTMELO C. P.  IKER GRIMA
RAPID-BOSCO C.D.  POL GARCIA

Consulta aquí la classificació general aquí

Classificació Masculina Autonòmica:

BARRIO SAN JUAN BAUTISTA C.P.  MANUEL FLORES
SANTS C. P.  JOSE LUIS BAGUR
LA MIRANDA C.P.  DANIEL NAVARRETE
SANT CUGAT ATLETIC C.P.  FRANCISCO JOSE RODRIGUEZ

Consulta aquí la classificació general aquí

La FCP impartirà una activitat extraescolar arreu del territori per la categoria juvenil federada.

L’Àrea de Formació de la Federació Catalana de Petanca (FCP), en el marc del seu àmbit d’actuació del desenvolupament esportiu, posa en marxa el ‘Curs Inicial’. Amb classes teòriques i pràctiques de l’esport de la petanca, en horari extraescolar i adreçades al col·lectiu de joves amb llicència federativa.

Es durà a terme en les instal·lacions esportives de diferents clubs membres de la FCP. Aquesta col·laboració respon a la voluntat de donar visualització a entitats esportives que treballen per aquesta categoria. I també a la necessitat d’establir sinergies amb el teixit social del territori.

Les accions formatives programades serviran per crear un vincle entre la institució i el col·lectiu destinatari. I tenen com a objectiu donar suport i ajudar a millorar en tots els aspectes del joc, així com promocionar l’activitat física en aquesta franja d’edat.

Nota informativa

Com ja s’ha comunicat a tots els clubs les inscripcions a tots els campionats i la tramitació de llicències es farà per federació amb visita concertada o bé per vocalies, sense excepcions de clubs, fins que tinguem acabada l’aplicació

Classsificacions Fase Prèvia al Campionat d’Espanya

Un cop finalitzada la competició de la Fase Prèvia al Campionat d’Espanya en categories Masculina, Femenina, Juvenil i així com també en categoría autonómica.
Gairebé un total de 600 tripletes s’han donat cita en aquesta competició per aconseguir una plaça pèl Campionat d’Espanya.

Ahir diumenge va finalitzar la competició després de varies setmanes, aquests són els resultats:

 

En categoria Primera:

CASTELLDEFELS C. P. (JOSEP LLUIS GUASC, PEDRO JOSE JUAN JIMENEZ, OSCAR CANTON)
LAS TORRES-RUBI U.P. (FRANCISCO JAVIER FLORES, ENRIQUE CATALAN , VICTOR GARCIA, LUCAS ALVAREZ )
PRAT C. P. (JOSE MARIA MERCADO, FRANCISCO GONZALEZ, SERGI RODRIGUEZ, JOSE CAMBRA )
FIGUERES NATACIO C.P. (JULIAN MARTINEZ, DAVID MARTINEZ, GERMAN GONZALEZ )

Consulta aquí la classificació general aquí

 

En categoria Segona:

GRAN VIA C. P. (FRANCISCO JAVIER DELGADO,  JUAN RAMON GIMENEZ , JUAN JOSE JIMENO)
ADRIANENSE AT. C. P. ( LUIS MIGUEL LEBRON , DIEGO, FERNANDEZ , FELIPE SARGERO )

TRINIDAD C. P. (CARLOS ALBERTO FERNANDEZ , EMILIO JOSE MULERO, ANTONIO ESCOUDE CORTES MANUEL )

QUATRE BARRES C. P. (JOSE LUIS ARANDA, JORDI PONS, JUAN TRUJILLO)

Consulta aquí la classificació general aquí

 

En categoria Femenina:

LAS TORRES-RUBI U.P. (AZAHARA PRIEGO, JUDIT RENAU, MARINA CARREÑO, SILVIA GARCES YAGÜE)
SANTA COLOMA C. P. (MIRIAM HERNANDEZ , MARIA JOSE DIAZ , LAURA MORA )
MEDITERRANI-BELLVITGE C.P. (ANA MARIA GIL, MARTA PERACHO, JUDITH AVIÑOA, LUCIA IZQUIERDO)
LAS TORRES-RUBI U.P. (SAGRARIO SANCHEZ , MARIA JESUS LAGUNA , ELISABETH SANCHEZ, CAROLINA GOMEZ)

Consulta aquí la classificació general aquí

 

En categoría Juvenil

GRAN VIA C. P. (LUCIA IZQUIERDO, POL PEREZ , MANEL LUQUE, ALBERT TABERA)
ASOCIACION DE PETANCA FATIMA 2013 (RAUL SANCHEZ , ADRIAN HERNANDEZ, PABLO ORDOÑEZ)
RAPID-BOSCO C.D.(POL GARCIA , MARCOS CARMONA, HUGO FERNANDEZ)
EL CASTILLO C.P. (ERIC MORUNO, IKER CORRALES , ADRIAN RUIZ )

Consulta aquí la classificació general aquí

En categoría autonómica Masculina:
NOVA LLOREDA SUD A.VV. (ENRIQUE CARRASCO, MIKEL GARCIA, EUGENIO ALBA )
QUATRE BARRES C. P. (ANTONIO PEREZ , ANTONIO GABARRE , JOSE GIMENEZ)
GIRONELLA C.P. (DIEGO SANCHEZ , ROC FIGOLS , JOSE SANTIAGO )
QUATRE BARRES C. P. (ALBERT RODRIGUEZ , SEBASTIAN CAYETANO CIRRE, JOSE LUIS NOGUERA )

En categoría autonómica Femenina:

POLINYA C.P. (JOAQUINA CUBERO , ENCARNACION JIMENEZ , MONICA NARVAEZ )
POLINYA C.P. (MONICA PARDO, ANA PETRA SANCHEZ U, ISABEL HERNANDEZ )
ALTAVEU C.P (FRANCISCA CASADO, ANA SORIANO , MARIA JOSEFA DIAZ )
CERDANYOLA AT. SERRAPARERA C.P. (ENCARNACION OLLER , PURIFICACION VIOQUE , VANESSA GOMEZ)

Consulta aquí la classificació general aquí

Comença la Fase Previa al Campionat d’Espanya

Comença la primera competició de la temporada la Fase Prèvia al Campionat d’Espanya , en categoria masculina primera, masculina segona i femenina homologada.

Més de 500 equips es donaran cita durant les pròximes setmanes en les diferents seus per a alçar-se amb el títol.

Adjuntem tota la informació en la web , seus , horaris, sortejos, inscripcions etc..

Atenció a les normes de la competició amb els diferents canvis.

Molta sort a totes i tots!!

Veure  tota la informació aquí