Avís Legal    Federació Catalana de Petanca     Rbla. Guipúscoa 23 3er D     08018 Barcelona     secretaria@fcpetanca.cat    Dissenyat per

footer
Login

left
top
debug
user3
right
right
debug
Els primers campions de Catalunya 2011
dilluns, 14 de març de 2011 15:33

Els primers Campions de Catalunya del 2011Ahir diumenge 13 de març va tenir lloc la jornada final del Campionat de Catalunya de Clubs per tripletes a les instal·lacions del C.P. Can Borrell (Mollet del Vallès). En aquesta darrera jornada van participar els 8 darrers classificats a cadascuna de les 5 categories en joc. A la cloenda de la competició i entrega de trofeus van assistir, el Sr. Rafael Cabanilla, regidor de Mollet del Vallès i el Sr. José Frías, president del Club Petanca Can Borrell.

Els nous campions de Catalunya son: Las Torres-Rubí, Santa Coloma i Trajana en les categories homologades Masculina, Femenina i Juvenil respectivament i Adrianense i Prat en les categories Masculina i Femenina autonòmiques.

.

La 1ª eliminatòria de la jornada, els quarts de final es va disputar per sistema suís i les dues següents. Semifinals i final (3r. i 4t. lloc) pel sistema directe.

En categoria Masculina les semifinals van enfrontar:

  • Las Torres-Rubí – Sant Andreu de R.: 13-6
  • Prat – Santa Coloma: 13-10

L’enfrontament de la final entre Las Torres i Prat es va saldar amb un resultat de 13-0. El Sant Andreu van vèncer el Santa Coloma per un ajustat 13-12.

La classificació va ser:

1r.- U.P. Las Torres-Rubí: Rubèn Adán-José A. Melero-Francisco Sánchez.

2n.- C.P. Prat: Francisco J. Flores-Luis Parra-Jordi Ramírez.

3r.- C.P. Sant Andreu de Ripollet: Rubén Fernández-Jonathan Martín-José Luis Piñero.

4t.- C.P. Santa Coloma: Enrique Giménez-Ismael Martínez-Jacinto Romero

 

En categoria Femenina la tripleta Díaz-Gutiérrez-Hernández no té rival i novament es va fer amb el títol de campiones. En semifinal van superar l’equip del Navarcles, capitanejat per Verónica Martínez per 13-4, L’altre semifinal Tiana-Santa Coloma es va saldar amb un definitiu 13-1. La final entre el Santa Coloma i el Tiana d’Eva Lisbona, es va resoldre amb 13-3 i Navarcles va guanyar Santa Coloma per 13-10.

La classificació final:

1r.- C.P. Santa Coloma: Mª. José Díaz-Josefa Gutiérrez-Miriam Hernández

2n.- C.P. Tiana: Fina Figueras-Ana Mª. Gómez-Eva Lisbona

3r.- C.P. Navarcles: Margarita González-Carolina Jiménez-Verónica Martínez.

4t.- C.P. Santa Coloma: Nuria Lardin,- Rosario J. Pastor-Carmen Sánchez

En categoria Juvenil les semifinals van enfrontar:

  • Camping Pla de Mar – Nou Barris: 8-13
  • Trajana – Marbella de Poble Nou: 13-11

De manera que la final va anar càrrec de dos clubs de Barcelona capital: Nou Barris i Trajana amb un resultat de 8-13 que va proclamar al Trajana Campió 2011. El Camping Pla de Mar va superar amb un ajustat 13-12 el Marbella de Poble Nou, alçant-se amb el tercer lloc de la classificació que va quedar així:

1r.- C.P. Trajana: José de Flores-Ricardo Demetrio-Francisco J. Osma.

2n.- C.P. Nou Barris: Josué Cortés-Daniel García-Raul Quintero

3r.- C.P. Camping el Pla de Mar: Miguel Delgado-Eric Garrido-Sergio Medina

4t. C.P. Marbella de Poble Nou: Lucas Álvarez-Victor Armijo-Marc Fernández   

 

En categoria masculina autonòmica les semifinals van enfrontar Adrianense i Ciutat Cooperativa, per una banda i per l’altra Abrera i Torre Lluch Gavà, amb resultats de 13-9 i 6-13 respectivament. La final entre Adrianense i Torre Lluch es va saldar amb un 13-7. L’enfrontament Ciutat Cooperativa-Abrera es va resoldre a favor del club santboienc amb 13-10. La classificació final:

1r.- C.P. Adrianense: Juan J. Lupión-Ramón Nicolau-Fernando Pineda

2n.- C.P. Torre Lluch Gavà: Daniel Fernández-Cristóbal López-José Mª. Quero

3r. – C.P. Ciutat Cooperativa: Manuel Díaz-Miguel Díaz-Miguel Tamayo

4t.- C.P. Abrera: Ramón Jiménez-Juan Tarazaga-Salvador Teruel

I en categoria Femenina autonòmica, dels vuit equips que van iniciar la jornada, es van enfrontar en semifinals Túnel de la Rovira i Prat, amb resultat de 2-11, i Sant Bartomeu i Can Mariner amb resultat de 10 – 13.

La final a càrrec del Prat i de Can Mariner, es va saldar a favor del primer per 13-12. El Tunel va guanyar 13-9 el Sant Bartomeu, quedant la classificació de la següent manera:

1r.- C.P. Prat: Andrea Aranda-Neus Burruaga-Mª. Carmen Inocencio

2n.- C.P. Can Mariner: Mª. Dolores Agudo-Mª. Nieves de la Calle-Inés Novas

3r.- C.P. Túnel de la Rovira: Juana Duran-Josefa López-Mª. Nieves Pavon

4t.- C.P. Sant Bartomeu: Mª. Luisa García-Ana Putellas-Mª. Dolroes Riera

Podeu veure les fotos a la Galeria

Aquest és un quadre resum:

 

Masculina Hom.

Femenina H

Juvenil

Masculina Aut.

Femenina Aut.

1r.

Las Torres-Rubí

Santa Coloma

Trajana

Adrianense

Prat

2n.

Prat

Tiana

Nou Barris

Torre Lluch Gavà

Can Mariner

3r.

St. Andreu de Ripollet

Navarcles

Camping Pla de Mar

Ciudad Cooperativa

Tunel de la Rovira

4t.

Santa Coloma

Santa Coloma

Marbella de Poble N.

Abrera

Sant Bartomeu

 
 
right
right
right